Menu Hledat english
ELITA semenářská, a.s.

Profil společnosti

ELITA semenářská, a. s. je osivářskou organizací působící v rozhodujících zemědělských oblastech České republiky. Specializujeme se na výrobu a prodej osiva a sadby polních plodin českého i zahraničního původu.

Firma ELITA vznikla v roce 1992 původně jako obchodní šlechtitelsko semenářské družstvo. Po 10 letech úspěšné činnosti v oblasti prodeje osiv a sadby se družstvo transformovalo na akciovou společnost. Zároveň došlo ke změně sídla společnosti přestěhováním do vlastních prostor v Brně-Řečkovicích.

V našem sortimentu naleznete odrůdy obilovin, luskovin, olejnin, okopanin a pícnin. Výrobu množitelských materiálů a osiv určených pro běžné pěstování zajišťuje naše agronomická služba u smluvních množitelů. Na jejich výběr klademe velký důraz, protože pouze kvalitní množitelé mohou zajistit výrobu kvalitního osiva. Kontrola výroby začíná zasetím a pokračuje nad celým výrobním procesem, který je zakončen až finální úpravou na moderních technologických linkách. Na tento proces dohlíží a výslednou kvalitu materiálu vysoké biologické i osivové hodnoty potvrzuje vydáním certifikátu i Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský.

Významnou součástí našich aktivit je i prodej osiva hybridů kukuřic. Díky našemu širokému sortimentu Vám budeme vždy schopni nabídnout hybrid, který bude nejvíce vyhovovat Vašim podmínkám.

V rámci našich zahraničních aktivit je již tradiční činností i množení trav pro naše zahraniční partnery. Kromě osiva trav zajišťujeme pro vývoz i osivo hořčice, svazenky, vikve a jetelů.

ELITA semenářská, a.s. má vybudovaný, dokumentovaný a zavedený systém managementu jakosti podle ČSN EN ISO 9001:2009

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku, vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3734

ELEKTRONICKÁ EVIDENCE TRŽEB
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin


Video (2012) - ELITA 20 let od založení:

Zaujala vás naše nabídka nebo máte další otázky? Kontaktujte nás.

* povinné položky