Menu Hledat english
ELITA semenářská, a.s.

Profil společnosti

ELITA semenářská, a. s. je osivářskou organizací působící v rozhodujících zemědělských oblastech České republiky. Specializujeme se na výrobu a prodej osiva a sadby polních plodin českého i zahraničního původu.

Firma ELITA vznikla v roce 1992 původně jako obchodní šlechtitelsko semenářské družstvo. Po 10 letech úspěšné činnosti v oblasti prodeje osiv a sadby se družstvo transformovalo na akciovou společnost. Zároveň došlo ke změně sídla společnosti přestěhováním do vlastních prostor v Brně-Řečkovicích.

V našem sortimentu naleznete odrůdy obilovin, luskovin, olejnin, okopanin a pícnin. Výrobu množitelských materiálů a osiv určených pro běžné pěstování zajišťuje naše agronomická služba u smluvních množitelů. Na jejich výběr klademe velký důraz, protože pouze kvalitní množitelé mohou zajistit výrobu kvalitního osiva. Kontrola výroby začíná zasetím a pokračuje nad celým výrobním procesem, který je zakončen až finální úpravou na moderních technologických linkách. Na tento proces dohlíží a výslednou kvalitu materiálu vysoké biologické i osivové hodnoty potvrzuje vydáním certifikátu i Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský.

Významnou součástí našich aktivit je i prodej osiva hybridů kukuřic. Díky našemu širokému sortimentu Vám budeme vždy schopni nabídnout hybrid, který bude nejvíce vyhovovat Vašim podmínkám.

V rámci našich zahraničních aktivit je již tradiční činností i množení trav pro naše zahraniční partnery. Kromě osiva trav zajišťujeme pro vývoz i osivo hořčice, svazenky, vikve a jetelů.

ELITA semenářská, a.s. má vybudovaný, dokumentovaný a zavedený systém managementu jakosti podle ČSN EN ISO 9001:2009

Politika kvality a bezpečnosti produktů

Nejvyšším cílem společnosti ELITA semenářská, a.s. je ekonomická prosperita společnosti, založena na optimálním uspokojování potřeb a požadavků stávajících i budoucích zákazníků a plnění jejich objednávek co do množství, kvality, ceny a termínu dodání.
Tyto požadavky chce společnost ELITA semenářská, a.s., naplňovat s maximálním využitím znalostí a zkušeností svých pracovníků, zkušeností zákazníků, dodavatelů a s využíváním nových poznatků vědy a techniky.

    V souladu s tímto cílem si stanovuje následující politiku kvality:
  • Dosahovat stabilní kvality, zdravotní nezávadnosti a bezpečnosti veškerých svých výrobků a služeb za přísného dodržování legislativy a správné výrobní a hygienické praxe. Největší pozornost věnovat produktům, které jsou určeny pro krmivářské a potravinářské účely.
  • Plnit současné i budoucí požadavky, potřeby, očekávání zákazníků a zainteresovaných stran a tím přispívat k udržování okruhu stálých i nových zákazníků.
  • K realizaci celé firemní politiky vytvořit a udržovat efektivní a účinný systém kvality, HACCP a systému GMP+FSA.
  • Stabilizovat kolektiv pracovníků, jak ve vrcholovém vedení, tak i ostatních pracovníků, kteří budou správně motivováni a trvale zdokonalováni ve svých dovednostech.
  • Celou činnost a každodenní práci provádět s cílem stálého zlepšování řízení, efektivnosti systému managementu kvality v podmínkách běžné práce.
  • Při své každodenní práci bude prosazovat prevenci při ochraně životního prostředí a BOZP při všech svých činnostech.
  • V rámci systému ISCC EU se bude podílet na úsporách produkce skleníkových plynů v celém produkčním a výrobním řetězci biopaliv a biokapalin oproti fosilním palivům.  
V Brně 1. 6. 2017
Ing. Libor Kolomazník
ředitel společnosti

 

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku, vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl B, vložka 3734

ELEKTRONICKÁ EVIDENCE TRŽEB
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin


Video (2012) - ELITA 20 let od založení:

Zaujala vás naše nabídka nebo máte další otázky? Kontaktujte nás.

* povinné položky